Kennel Flushmore

Pedigree of DK FTCH S FTCH DK-MPM 2016 S-MPM 2017 Flushmore Pepper


Sundhed:

Optigentestet Clear/FRI for PRA

A Hofter - 00 Albuer - Øjenlyst fri for Cataract & PRA


Resultater


2017 Markprøvemesterskab Sverige

Kulla Gunnarstorp Godt

Mesterskabs Vinder

2017 Vinderklasse AV Parsøg

Ledreborg Slot

Bestået

2017 Vinderklasse AV Patrsøg

Bregentved Gods

1. Vinder

2016 Markprøvemesterskab Danmark

Ravnholt Gods / Bognæs Gods

Mesterskabs Vinder & Guns Choice

Bedste Hanhund & Bedste dansk avlet hund

2016 Vinderklasse AV

Palstrup Gods

2. Vinder

2016 Vinderklasse Av Parsøg

Ledreborg Slot

3. Vinder

2016 Vinderklasse AV

Gyllingnæs

1. Vinder

2016 Vinderklasse AV Parsøg

Lystrup & Jomfruens Egede

1. Vinder

2016 Vinderklasse AV Parsøg

Skåstrup

3. Vinder

2016 Vinderklasse AV Parsøg

Bregentved Gods

2. Vinder

2015 Markprøvemesterskab Danmark

Ravnholt Gods / Egebjerggaard Gods

Bestået


2015 Vinderklasse AV Parsøg

Jensgård

1. Vinder

Pepper blev Dansk Field Trial Champion


2015 Vinderklasse AV Parsøg - Sverige

Skabersjö

1. Vinder og Guns Choice

Pepper blev Svensk Field Trial Champion


2015 Vinderklasse AV

Schankenborg

3. Vinder


2015 Vinderklasse AV

Svenstrup Gods

3. Vinder


2015 Vinderklasse AV

Gyllingnæs

3. Vinder


2015 Vinderklasse AV

Møllerup Gods

2. Vinder


2015 Vinderklasse Springer Parsøg

Bregentved Gods

2. Vinder


2015 Vinderklasse AV Parsøg

Ravnholt Gods

3. Vinder


2014 Vinderklasse AV Parsøg

Aalholm Gods

4. Vinder


2014 Markprøvemesterskab - Danmark

Ravnholt Gods / Egebjerggård

Bestået


2014 Markprøvemesterskab - Sverige

Annalund Gård

2. Vinder


2014 Vinderklasse AV

Kattrup Gods

1. Vinder


2014 Vinderklasse AV

Svenstrup Gods

2.Vinder


2014 Vinderklasse AV

Søholt Gods

Bestået


2014 Vinderklasse AV Parsøg - Sverige

Mellby Gård

1.Vinder


2014 Åbenklasse AV Parsøg - Sverige

Spannarps Gods

1.Vinder


FTCH Buccleuch Pepper


INT.FTCH Hattonswood Broc

Irish Championship winner 2006










INT.FTCH Annickview Breeze

Championship winner 05, 06

Irish Championship winner 2007


IR FTCH Millshadow Aster

Irish Championship winner 2001


IR FTCH Merlinsbrook Evita









FTCH Clarburgh Art


FTCH Edwardiana Tweed

Irish Championship winner 2003


FTCH Kenine Robb of Rytex


INT.FTCH Phillips Girl

Championship winner 1997




FTW Badgercourt Warlord


Merlinsbrock Vinca




FTCH Kenine Robb of Rytex

 

FTCH Sunnybrae Siskin

Championship winner 1995




FTCH Laganmill Malvern


FTCH Toonarmy Torrent


DK FTCH S FTCH DK-MPM 2011

S-MPM 2011 Chaser Gosforth Glow


FTCH Steadroc Sker

Championship winner 2000









DK FTCH Craighaar Kate af Chaser


FTCH Clarburgh Art


FTW Chilview Ann of Steadroc









FTCH Kettelstand Comet


FTCH Moonreed Amy

Championship Winner 1996


FTCH Kenine Robb of Rytex


FTCH Sunnybrae Siskin

Championship Winner 1995




FTCH Jenoren Boss


Dans Beau of Chilview




FTCH Trebornil Tact


Measydderwen Magic




FTCH Kenine Robb of Rytex


FTCH Tawnyhill Amy



Copyright © All Rights Reserved